3

DUA Zamanı


Tüm Ramazan boyu yapmis oldugumuz etkinligimizde Salavat Kumbaramizda toplam 53050 tane Salavat biriktirmisiz. Gönlümüz isterdi ki bu sayi milyonlar olsun ama hic yapmasaydikta bu sayiyi bile elde edemeyecektik deyip iyiki böyle bir kampanya yapmisiz diyor, bunu bana teklif eden sevgili Elif'e tekrardan tesekkür ediyorum :)
Bu etkinlikte günlük hayatta ne kadar az Salavat okudugumu farkettim :/ Insallah aliskanlik haline getirip, günlük Salavatlar okuyabiliriz...

Simdi gelelim Duamiza, isteyen asagida yazacagim bu duayi okuyabilir, ben de okuyacagim insallah. Böylelikle hepimiz birbirimize dua etmis olacagiz.
(Duamiz Nihat Hatipoglu hocamizin sayfasindan alintidir...)

❀❀❀❀❀❀❀❀

Elhamdu lillahi rabbil-alemin, vel-akibetu lil-muttekin vas-salatu ves-selamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain.
Ey Yüce Rabbimiz!Sen bütün mahlûkatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkârsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından boş çevirme Allahım!Kıyamet gününün tek hâkimi ve sahibi sensin bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi!
Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz, bizleri ibadet ve itaatin yolundan hiç bir zaman ayırma Allahım! Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle Allahım! Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanın şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allahım !

Okuduğumuz Salavat-ı Şerifleri dergahında kabul eyle. Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin temiz ruhuna hediye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi! Diğer Peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarına, dini İslama ilimleriyle ve kılıçlarıyla hizmet eden alimlerle şehitlerin ruhlarına hediye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi!
Salavata zincirine katılan kardeşlerimizin ahirete göç eylemiş geçmişlerinin ruhlarına, bu topluluğumuza sebep olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış Müslüman kardeşlerimizin ruhlarına hediye eyledik, sen ulaştır Ya Rabbi! Ve hassaten bu hatimin yapılmasında emeği geçen ve katılan herkesin geçmişlerinin ruhuna hediye eyledik sen ulaştır yarabbi!!
Günahları varsa, onları hasenata tebdil eyle Allahım! Salavat etkinligine katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle Allahım! Varsa bütün sıkıntılarını sen gider ya Rabbi! Senin affına merhametine ve lütfuna daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma ya Rabbi! Duada sana yalvarıyoruz, kapına geldik bizleri boş çevirme Ya Rabbi!
Ahirete göç eylemiş kemikleri çürümüş bir fatihaya muhtaç olanların kabirlerini Kur’anın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle Allahım ! Kabirlerinde imanlarının ve Kur’anın nurunu onlara ortak eyle! Kabirlerini cennet bahçelerinden eyle. Cehennem çukuruna benzetme Ya Rabbi! Beşer olarak, şaşarak işledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı çekenler varsa okunan Salavatlar hürmetine sen onları kurtar Allahım! Sevgili Peygamberin hürmetine onları affet Allahım! Kabe-i Muazzama, Ravza-i mutahhera ve diğer mukaddes yerler hürmetine sen onlara acı Allahım !
Hülasa duaların özü; sevgili Peygamberimizin senden istediği hayırlı işlerin tamamını biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi ! Sevgili Peygamberimizin sana sığındığı bütün şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan biz de Sana sığınıyoruz, hepimizi koru Allahım ! Okunan Salavatlarimizin duasına katılan katılmayan herkesin günahlarını geniş mağfiretinle affeyle ya rabbi. Bizlere hiçbir zaman düşünemediğimiz kadar büyük ve geniş nimetler ihsan eyle ya Rabbi.
Hiçbir gölgenin olmadığı o dehşetli hesap gününde senin gölgenin altında bulunmayı nasip eyle Allahım.
Bu hatime katılan arkadaşlarla beraber cennette de komsu olmayı nasip eyle ya Rabbi.

Subhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yasifun ve salamun alel-murselin vel-hamdü lillahi Rabbil-alemin.
Bütün ölmüşlerimizin ve Sevgili Peygamberimizin ruhu için Allahu Tealanın rızası için.
El-Fatiha.

AMİN AMİN AMİN...

3 comments

amiiiiin.

En güzel ibadet devamlı yapılan ibadettir zaten.Dilerim dediğiniz gibi herzaman gönlümüzde duaya yer olur.Sevgilerimle.İYİ bayramlar

21/8/12

amin canım.

Yorum Gönder


Ƹ̴Ӂ̴Ʒ Yazacagin seyler benim icin degerli Ƹ̴Ӂ̴Ʒ

Sevgiyle kal, yine beklerim ♥

KelebekGibi

Back to Top