10

Pilates + Dogru BeslenmeIki gündür Dvd'den takip ile Pilates yapiyorum, "herseyin bir ilki var" :) Aslinda kendimi zorladim desem daha dürüstce olur :P Insan düzenli bir spor ya da egzersiz yapmayinca zamanla vücut iyice tembellesiyor...Bu tembellige bir son vermek icin baslangic yapmis oldum devamini da getirebilirim insallah. Suan özellikle karin kaslarim olmak üzere birkac yerim agriyor ama cok normal tabi.

Neyse spor demisken en verimli sonucu almak icin beslenme de buna dahil olmali elbet. 
"Can bogazdan gelir" derler ama ben tersini diyecegim :) Gerek günümüzdeki tüketime tesvik, gerekse "cok ye" mesajlari maalesef hem bedenimize hem ruhumuza zarar veriyor. Ve biz homini girtlak yiyip duruyoruz, fazla yediklerimiz zaten disari atildigi icin, bir nevi israf etmiste oluyoruz. 

Misafir agirlamalarindaki cesitler bile cogaldi (tamam o koca masalari leziz bir sürü cesit yemekle dolduran becerikli bayanlari kiskanmiyor degilim :P). Ama gitgide mütevazilik kalkiyor, gösteris artiyor.
Ruhumuzu daraltiyor tüm bu hepsi.

Peygamber Efendimiz (sav) "Az yiyerek maddi manevi hastaliklarinizi tedavi ediniz", "Az yiyiniz, sihhat bulunuz", "Nefsinizi ac birakin ki kalbinize irfan nuru dogsun" buyurmustur.
Cok yemek, cok uyumak, cok konusmak kalbi karartir yaziyordu okudugum bir kitapta...
Mesnevi cilt 1, 2910'da "Perhiz etmek ilaclarin basidir...Perhiz et de canindaki, bedenindeki gücü kuvveti, saglik ve sihhati seyret." diye de bizlere yol gösteriyor.

Rabbim her konuda daha bilincli yasayabilmemizi nasip etsin, hayirli cumalar :)10 comments

17/1/14

Ben de pilates yapmak istiyorum ama ne mümkün :( Hangi Cd'den yapıyorsunuz? Evde yapabilirim belki ;)

18/1/14

ben de bu gosteris merakina cok karsiyim.sukur biz cok sade hayatlar yasiyoruz...
plateste kolayliklar dilerim..

@EsraPilates für Unbewegliche, Canda diye bir bayan var Dvd'de...
Insallah sizinde yapma imkaniniz olur :)

@FilizTesekkürler :) Sade yasamak artik bir meziyet bu zamanda, ne mutlu size :)

sporu ömür boyu yapmak gerekiyor. üçbeş ay ya da bir yıl yapsan biraz ara versen o arada eskisinden de kötü olursun.... e zor geliyo böyle düşününcede.. bir türlü devamını getiremiyorum bir hafta iki hafta sonra sıkılıyorum... size başarılar dilerim:) ah şu yemekler olmasa... az yemeye çalışıyorum lakin karnım doymayınca aç kalkınca da mutsuz oluyorum bazen..
yiyip de hiç kilo almayanlardan olaydık ah:)

Çok güzel paylaşım,gercekten kalbi karartıyor:)

28/1/14

keske bende yapsam :)

@bir hayal kurEvet haklisiniz, sporu bir yasam tarzi haline getirmek lazim..Malesef benim pilates kisa sürdü, hamilelik girdi araya :P
Ben cok yiyenlerden ve kilo alanlardan degilim ama, istahli severek yiyenler hosuma gider, damak zevki gelismis insanlar olarak görürüm...Bir de kilo durumu olmasa hic süper olurdu tabi..

@UmmuMaryamTesekkür ederim, sevgiler :)

@mehtapIstedikten sonra hersey mümkün diyorum ;)

Yorum Gönder


Ƹ̴Ӂ̴Ʒ Yazacagin seyler benim icin degerli Ƹ̴Ӂ̴Ʒ

Sevgiyle kal, yine beklerim ♥

KelebekGibi

Back to Top